Polityka
Ile zarabiają pełnomocnicy Prezydenta Nowaka? -pyta KN
W związku z olbrzymim zainteresowaniem Sądeczan kwestiami związanymi z zatrudnieniem nowego pełnomocnika prezydenta do spraw inwestycji Koalicja Nowosądecka wystąpiła z prośbą do prezydenta o udzielenie informacji na temat pracy pełnomocników, kosztów ich utrzymania oraz sposobu wyboru nowego pełnomocnika –czytamy na stronie Koalicji Nowosądeckiej.
Przedstawiamy pytania Koalicji Nowosądeckiej oraz odpowiedzi jakie Stowarzyszenie otrzymało od Prezydenta Ryszarda Nowaka:
- Jakie były łączne koszty związane z zatrudnieniem pełnomocników prezydenta w okresie od 1 listopada 2014 do 28 lutego 2015 w rozbiciu miesięcznym oraz ilu pełnomocników w tym czasie było zatrudnionych?
Łączne koszty związane z zatrudnieniem pełnomocników prezydenta w okresie od 1 listopada 2014 do 28 lutego 2015 w rozbiciu miesięcznym wynoszą:
a) w listopadzie 2014r – 25.436,- – wynagrodzenia brutto,
b) w grudniu 2014r. – 30.886,- – wynagrodzenia brutto, nagroda roczna,
c)w styczniu 2015r. – 51.323,- – wynagrodzenia brutto, „trzynastka”,
d) w lutym 2015r. – 31.540,- – wynagrodzenia brutto, nagroda jubileuszowa.
W tym czasie zatrudnionych było czterech pełnomocników.
(Prezydenckimi pełnomocnikami są Wojciech Piech (ds. systemów zarządzania jakością), Marta Mordarska (ds. społecznych), Krzysztof Popiela (ds. Romów) oraz Leszek Langer ( ds. osób niepełnosprawnych) a od marca 2015 Grzegorz Dobosz, który został pełnomocnikiem ds. inwestycyjnych. (przyp. Redakcji) czyli średnio każdy z doradców zarabia 7,5 tysiąca zł.
- Czy osoba pełniąca stanowisko pełnomocnika do spraw inwestycji nie powinna mieć przynajmniej podstawowych uprawnień budowlanych lub przynajmniej wykształcenia budowlanego?
Odpowiedzi brak!
- Czy osoba pełniąca stanowisko pełnomocnika do spraw inwestycji nie powinna mieć przynajmniej podstawowego doświadczenia w pozyskiwaniu środków na realizację inwestycji?
Odpowiedzi brak!
- Jakie inwestycje realizował i prowadził wybrany przez Pana prezydenta kandydat?
Urząd nie posiada informacji jakie inwestycje realizował i prowadził kandydat Pan Grzegorz Dobosz. Przez szesnaście lat pełnił funkcję publiczną radnego miasta Nowego Sącza, a ponadto był wojskowym komendantem uzupełnień w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nowym Sączu, co było powszechnie wiadome. Komenda publikowała na stronie informacje o komendancie. Nadto prowadzenie czy realizacja inwestycji przez kandydata nie stanowiła wymogu określonego w naborze. Zadaniem pełnomocnika ds. inwestycyjnych nie jest techniczne prowadzenie inwestycji czy ich realizacja. Zadania takie wykonują komórki organizacyjne Urzędu lub osoby w Urzędzie posiadające stosowne uprawnienia. Zadaniem pełnomocnika ds. inwestycyjnych jest m.in. inspirowanie, koordynowanie, monitorowanie czy współpraca przy działaniach rozwojowych i inwestycyjnych miasta
- Ile punktów można było uzyskać w ramach konkursu, jakie były kryteria przyznawania punktów?
W ramach naboru można było uzyskać 20 punktów. Sześć kryteriów punktowanych wg. skali 1-3 (są to kryteria: predyspozycje kandydata do wykonywania powierzonych obowiązków, wizja wykonywania funkcji na stanowisku, autoprezentacja, urzędnicze doświadczenie zawodowe w samorządzie gminy lub działalność samorządowa, komunikatywność, ogólna orientacja o funkcjonowaniu samorządu), a jedno kryterium wg. skali 0-2 (jest to kryterium: znajomość terenu miasta i jego uwarunkowań).
Odnośnie zaś „szczegółowych informacji za co kandydatowi przyznawano punkty, a za co odebrano” zawarte w części pytania tiret szóste, informuję, że kandydatom przyznawano punkty stosownie do spełnienia – w ocenie komisji – kryteriów.
- Proszę udzielić podstawowe informacje na temat kandydatów na stanowisko pełnomocnika prezydenta do spraw inwestycji
Kandydat Pan Grzegorz Dobosz posiada wykształcenie wyższe techniczne (inżynier w specjalności wojska chemiczne) uzyskane w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Chemicznych w Krakowie w 1985 roku, dodatkowo wyższe o kierunku pedagogika w zakresie wychowania obronnego ukończone w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie w 1998 roku, spełnia wymóg posiadania co najmniej 4 letniego staż pracy (ponad 33 letni ogólny staż pracy).
Kolejni kandydaci (w niniejszej informacji uszeregowani przypadkowo) spełniali wymagania w zakresie posiadanego wykształcenia wyższego
technicznego i co najmniej 4 letniego stażu pracy następująco:
– mgr inż. w zakresie technologii, organizacji i zarządzania w budownictwie oraz inż. w zakresie budownictwa i blisko 11 letni ogólny staż pracy,
– mgr inż.. w zakresie telekomunikacji i blisko 32 letni ogólny staż pracy,
– mgr inż. w zakresie inżynierii komputerowej w przemyśle i ponad 12 letni ogólny staż pracy,
– inż. w zakresie inżynieria wodna i zarządzanie zasobami wodnymi i blisko 25 ogólny staż pracy,
– inż. w zakresie elektroniki – aparatura elektroniczna i ponad 27 letni ogólny staż pracy,
– mgr inż. w zakresie zarządzania i marketingu w przemyśle i blisko 15 letni staż pracy.
Zgodnie z art. 13 ust. 4 ustawy z dnia 21.11.2008r. (Dz. U. t.j. 2014, poz.1202) o pracownikach samorządowych informacje o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami związanymi ze stanowiskiem określonym w ogłoszeniu o naborze. Pozostałe informacje o które zwraca się wnioskodawca, dotyczące kandydatów, nie stanowią w rozumieniu powyższego przepisu informacji publicznej, gdyż wykraczają poza zakres określony w ogłoszeniu o naborze.
źródło: www.koalicjanowosadecka.pl
fot. arch UM Nowy Sącz
Nie PRZEGAP konkursu! Druga Szansa na Darmowe Bilety na Sącz Jazz Festival
Zaginął 36-letni Daniel Ziaja z Barnowca
Kierowca po narkotykach miał w samochodzie mefedron i marihuanę
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm