Polityka
Małopolska przejmuje przewodnictwo w Domu Polski Południowej
Małopolska przejmuje przewodnictwo w Domu Polski Południowej, wspólnym przedstawicielstwie trzech województw w Brukseli. W inauguracji prezydencji Małopolski wziął udział wicemarszałek Wojciech Kozak. Małopolska będzie przewodzić DPP do końca grudnia 2016 roku.
Otwarty w październiku 2014 r. Dom Polski Południowej w Brukseli to wspólna inicjatywa województw małopolskiego, śląskiego i opolskiego, a także jeden z elementów realizacji Strategii Polski Południowej, czyli strategicznego dokumentu wytyczającego cele rozwoju dla tego rejonu do 2020 roku. Przejmując przewodnictwo od wicemarszałka województwa śląskiego Aleksandry Skowronek, w obecności Ambasadora RP w Belgii Artura Harazima, wicemarszałek Wojciech Kozak podkreślił:
– Mam świadomość, że poprzeczka jest ustawiona wysoko, ale to tym lepiej – dzięki temu rozpoczynający się rok małopolskiej prezydencji będzie obfitował w jeszcze więcej wartościowych inicjatyw – zakończył wicemarszałek Kozak.
Plany Domu Polski Południowej na rok 2016 koncentrują się na 3 obszarach merytorycznych: innowacjach, energetyce wraz z ochroną środowiska i gospodarką wodną oraz demografii. W tym celu Dom Polski Południowej zorganizuje wizyty studyjne oraz wydarzenia promocyjne skierowane do przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i samorządów. Uzgodniony plan działań DPP jest w dużej mierze oparty na tzw. „Agendzie Europejskiej” czyli cyklicznych wydarzeniach, w których DPP planuje wziąć udział. Wśród nich znajdziemy m.in. wydarzenia związane z Europejskim Dniem Solidarności Międzypokoleniowej i Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii. Szczególny nacisk zostanie także położony na inicjatywy związane z promocją i wsparciem przedsiębiorczości.
Przypomnijmy, utworzenie Domu Polski Południowej w Brukseli (DPP) jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń Małopolski, województw śląskiego i opolskiego. Dzięki połączeniu sił uda się zwiększyć zasięg oddziaływania tego wspólnego przedstawicielstwa w Brukseli, co ma ogromne znaczenie w przypadku m.in. realizacji wspólnych imprez promocyjnych, a także skuteczniejszego wykorzystanie funduszy unijnych. W ten sposób udaje się też bardziej efektywne zarządzać posiadanymi przez poszczególne województwa w Brukseli zasobami kadrowymi, technicznych i lokalowymi. Koordynację działań Domu Polski Południowej w Brukseli zapewnia wspólny sekretariat, odpowiedzialny za obsługę inicjatyw realizowanych pod wspólnym szyldem DPP.
UM Kraków
MEN przekazuje materiały pomocnicze dla nauczycieli w kontaktach z osobami w kryzysie samobójczym
Paczka dla Małopolskiego kombatanta
Finał Pucharu Polski w Krynicy
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm