Polityka

Miasteczko Galicyjskie po raz pierwszy z Marką!

Opublikowano: 10 lipca, 2015 o 3:17 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj w sądeckim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Sądeckiej Marki Turystycznej. Po raz pierwszy Certyfikat Sądeckiej Marki Turystycznej otrzymało Miasteczko Galicyjskie w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Sześć podmiotów związanych z branżą turystyczną przeszło ponowną weryfikację i otrzymało przedłużenie certyfikatu na trzy lata.

Sądecka Marka Turystyczna jest nie tylko honorowym wyróżnieniem, ale również znakiem najwyższej regionalnej jakości produktu i oferty turystycznej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Dla turystów jest synonimem dobrego standardu usług doskonale usytuowanych w specyfice regionalnej. Ma służyć promocji firm turystycznych, poprawie jakości oferty wypoczynkowej oraz promocji ziemi sądeckiej i budowie jej dobrego wizerunku w Polsce. Gratuluję wszystkim, którzy mogą się poszczycić certyfikatem Marki. Mieszkańcy Sądecczyzny są dumni, że na tym terenie są takie obiekty, a turyści na pewno doceniają Państwa zaangażowanie.

Sądecka Marka Turystyczna jest wyróżnieniem przyznawanym podmiotom turystycznym, które jakością świadczonych usług oraz ich powiązaniem z dziedzictwem przyrodniczo-kulturowym regionu, zasługują na najwyższe uznanie. Certyfikaty Sądeckiej Marki Turystycznej były przyznawane na 5 lat, po tym czasie wyróżnieni muszą kolejny raz przejść weryfikację.

Dzisiaj, po przejściu tej procedury, Certyfikat Sądeckiej Marki Turystycznej otrzymały ponownie (na okres 3 lat 2015-2018): 

Kolej Gondolowa JAWORZYNA KRYNICKA S.A. w Krynicy-Zdroju,
Pasieka BARĆ w Kamiannej,
Gospodarstwo Pasieczne SĄDECKI BARTNIK w Stróżach,
Hotel PERŁA POŁUDNIA w Rytrze,
Gospodarstwo Agroturystyczne U GRZEGORZA w Tyliczu,
DWIE DOLINY MUSZYNA-WIERCHOMLA Sp. z o.o.

Procedura przyznawania Marki trwa ponad rok. Rozpoczyna się od przekazania zgłoszenia do Kapituły Marki przez firmę, hotel, pensjonat czy gospodarstwo agroturystyczne. Następnie odbywa się spotkanie prezentacyjne z przedstawicielami Kapituły oraz Zespołu do spraw Certyfikacji i Jakości Produktu Turystycznego, który dokonuje wstępnej weryfikacji proponowanych produktów. Od tego momentu rozpoczyna się roczny okres oceny. W czasie dwunastu miesięcy oceniana jest jakość obsługi klientów i produktów, ale również ich związanie z Sądecczyzną – jej specyfiką kulturowo-historyczną i przyrodniczą. Związek produktów z regionem jest warunkiem koniecznym. Roczny etap oceniania przewiduje sprawdzanie oferty na wiele różnych sposobów: wizytacje, rozmowy z klientami, badania ankietowe, bezpośrednie korzystanie z usług itd. Po tym czasie Zespół do spraw Certyfikacji przygotowuje wstępną ocenę podmiotu i oferowanych produktów. Ta ocena przekazywana jest Kapitule Marki, która ostatecznie decyduje o przyznaniu certyfikatu, odrzuceniu kandydata lub przedłużeniu okresu sprawdzającego.

Organizatorami konkursu są: starosta nowosądecki, prezydent miasta Nowego Sącza, Rada Konsultacyjna ds. Turystyki przy Prezydencie Miasta Nowego Sącza i Staroście Nowosądeckim, Nowosądecka Izba Turystyczna, Sądecka Organizacja Turystyczna oraz Sądecka Izba Gospodarcza.

Jednym z ważniejszych celów konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych i hotelarskich.

Podczas dzisiejszego spotkania byli obecni m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba, Aleksander Giertler – prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej, Adam Sobczyk – prezes PTTK Nowy Sącz, dr Józef Wojnarowski, prof. dr hab. Zbigniew Ślipek – rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar – rektor elekt PWSZ w Nowym Sączu, doc. dr Marek Reichel – prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy PWSZ W Nowym Sączu.

Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"