Polityka
„Rodzina 500 plus”: ponad 1,4 mln złożonych wniosków
Ponad 1,4 mln złożonych wniosków, w tym prawie 400 tys. przez internet – to bilans niecałych dwóch tygodni działania programu „Rodzina 500 plus”.
Program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia w całej Polsce. Wnioski można składać tradycyjnie w formie papierowej w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.
Ponad połowa uprawnionych złożyła wnioski.
Wnioski złożyło już 1,4 mln osób. To ponad połowa z uprawnionych do świadczenia 2,7 mln rodziców i opiekunów. Łącznie wsparciem objętych może zostać ok. 3,7 mln dzieci. Ponad 1 mln wniosków złożono w gminach.
Ponad 380 tys. wpłynęło przez internet. Największą popularnością cieszy się kanał bankowości elektronicznej – zdecydowało się na niego ok. 95% osób składających e-wnioski.
Najwięcej wniosków (zarówno w gminie, jak i przez internet) złożono na Mazowszu (prawie 200 tys.), na Śląsku (ok. 150 tys.) oraz w Wielkopolsce (ponad 140 tys.).
Akcja informacyjna „Bus 500 plus” trwa
We wszystkich województwach trwają akcje informacyjne „Bus 500 plus”. Pracownicy urzędów wojewódzkich odwiedzają gminy i udzielają informacji oraz porady mieszkańcom. Szczegółowe informacje o harmonogramach wyjazdów dostępne są na stronach urzędów wojewódzkich.
Jak wypełnić wniosek?
Wypełniając wniosek pamiętajmy o wpisaniu wszystkich dzieci (do 25. roku życia, które mieszkają z nami i są na naszym utrzymaniu) oraz współmałżonka. Podajmy także pełne i poprawne numery PESEL wszystkich członków rodziny. Jeśli zauważymy, że we wniosku popełniliśmy błąd lub podaliśmy niepełne dane to możemy wysłać poprawiony wniosek raz jeszcze. Wtedy gmina rozpatrzy tylko ten drugi.
Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie) to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.
Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.
MPIPS
Ze stolicy Małopolski można już dojechać do Warszawy w rekordowym czasie 2,5 godziny
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Bezpieczna podróż samochodem w okresie świąteczno-noworocznym
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm