Polityka, Z ostatniej chwili
Zgłoś najlepszego pracownika socjalnego z Małopolski
W Małopolsce pracuje obecnie prawie dwa tysiące pracowników socjalnych. Każdy dzień ich pracy to walka z ludzkimi tragediami, ogromny wysiłek, by pomóc im stanąć na nogi. W dzisiejszym świecie, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, a każdemu z nas brakuje czasu dla innych są tacy, dla których drugi człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu. Trzeba to docenić i promować, dlatego cieszę się, że konkurs na Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku już na stałe wpisał się w kalendarz małopolskich wydarzeń.
– mówi Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego.
Konkurs na Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku organizowany pod hasłem „Mamy moc pomagania” został zainaugurowany w 2011 roku. Zatem już po raz 7. o tytuł najlepszego będą konkurowali ci, którzy w swojej codziennej pracy z wielkim oddaniem i zaangażowaniem pracują na rzecz drugiego człowieka. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie pracowników socjalnych, którzy w swoich codziennych zmaganiach wyróżniają się na tle innych postawą i podejściem do pracy oraz odwagą w podejmowaniu wyzwań i kreowaniu zmiany społecznej.
O tytuł Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku 2017 mogą ubiegać się osoby zatrudnione na stanowisku pracownika socjalnego w jednostce organizacyjnej pomocy społecznej z terenu województwa małopolskiego. Kandydatów do trzech kategorii konkursowych: animacja, integracja i doświadczenie mogą zgłaszać pracodawcy, współpracownicy oraz sami klienci. Laureaci dwóch pierwszych kategorii będą wyróżnieni za działania podejmowane w 2017 roku.
Kategoria I: Animacja
Kategoria skierowana jest przede wszystkim do pracowników zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej, ale także w powiatowych centrach pomocy rodzinie. W tej kategorii będą premiowane m.in. sposoby wykorzystywania innowacyjnych metod pracy socjalnej, animowanie i realizacja inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie poczucia solidarności lokalnej.
Kategoria II: Integracja
Kategoria skierowana jest do pozostałych instytucji, które zatrudniają pracowników socjalnych, czyli: domów pomocy społecznej, ośrodków interwencji kryzysowej czy środowiskowych domów samopomocy. W tym przypadku będzie oceniane m.in. kreatywne podejścia do pracy na rzecz podopiecznych oraz wdrażanie programów, które ich aktywizują.
Kategoria III: Doświadczenie
Kategoria ta skierowana jest do pracowników socjalnych z minimum 15-letnim stażem pracy. Pracownicy ci oprócz zaangażowania w swoją pracę powinni pochwalić się prekursorskim podejściem we wdrażaniu nowych metod pracy w środowisku lokalnym.
Kandydatów do konkursu można zgłaszać w terminie do 17 listopada 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków.
Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania poniżej.
UMWM
Nowy salon Ady Sari w Muzeum Regionalnym w Starym Sączu
Łącko. Nowo wybrani sołtysi rozpoczynają pięcioletnią kadencję
Zmarła Maria Czech, wieloletnia nauczycielka kilku pokoleń młodzieży
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm