Sport

Jak zostać Miejscem Przyjaznym Rowerzystom?

Opublikowano: 3 lipca, 2020 o 8:34 am   /   przez   /   komentarze (0)
Obecnie uruchomiony nabór jest naborem pilotażowym, trwa od 18.06 do 31.07.2020 r.

Podstawowe kryteria jakie należy spełnić przy aplikowaniu do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Podmioty, które prowadzą działalność na obszarze województwa małopolskiego w odległości nie większej niż 3 km od Wiślanej Trasy Rowerowej lub trasy VeloDunajec.

  • OBIEKT NOCLEGOWY – Obiekt musi zapewniać minimum 6 miejsc noclegowych oraz możliwość skorzystania z noclegu na jedną dobę. Obiekt hotelarski skategoryzowany lub inny (nieskategoryzowany).
  • OBIEKT GASTRONOMICZNY – Obiekt musi zapewniać przygotowanie oraz sprzedaż posiłków i napojów do spożycia na miejscu i na wynos. Całoroczny lub sezonowy.
  • ATRAKCJA TURYSTYCZNA – Do której wstęp jest odpłatny lub nieodpłatny, która posiada swojego zarządcę np. zabytek (architektoniczny, sakralny, archeologiczny, etnograficzny, zabytkowy cmentarz), muzeum, galeria sztuki, park narodowy, park krajobrazowy, rezerwat, jaskinia, podziemna trasa turystyczna, kąpielisko, basen termalny, aquapark, zorganizowane miejsce do wędkowania, platforma, wieża widokowa, rejs statkiem, przejazd zabytkową kolejką lub drezyną, i inne.
  • INFORMACJA TURYSTYCZNA – Obiekt musi należeć do sieci informacji turystycznej spełniający wymogi określone przez Polską Organizację Turystyczną. Oznakowany specjalnym znakiem „i”, zgodnie z wytycznymi Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
  • OBIEKT USŁUGOWY (POZOSTAŁY) – Obiekt świadczący usługi, które mogą być przydatne rowerzyście podczas podróży np. serwis rowerowy, wypożyczalnia rowerów i sprzętu turystycznego, biuro podróży, przewoźnik osobowy, stacja paliw, galeria handlowa, sklep  spożywczy, wielobranżowy i inne.

Jak zostać Miejscem Przyjaznym Rowerzystom?

Dla podmiotów starających się o uzyskanie certyfikatu MPR, przygotowaliśmy cykl filmików, w których podpowiadamy jak spełnić konieczne wymogi.

  • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy, a w przypadku obiektów noclegowych bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu;
  • nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów;
  • posiadanie informacji/odnośnika do strony internetowej narowery.visitmalopolska.pl oraz posiadanie aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do rowerów
  • możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę w przypadku obiektów noclegowych.

 

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Informacja o rekomendowanych podmiotach zostanie umieszczona na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl oraz będzie promowana i dystrybuowana wraz z informacjami o trasach rowerowych Małopolski.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem www.malopolska.pl/mpr

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"