Sport, Z ostatniej chwili

Z roweru na kajak z kajaka na rower! Nowa atrakcja w Starym Sączu!

Opublikowano: 17 sierpnia, 2016 o 7:00 am   /   przez   /   komentarze (1)

Poprad – jedną z najpiękniejszych rzek górskich łączącą Słowację i Polskę, obejmie projekt transgraniczny. Na polsko-słowackiej „wodnej ścieżce” powstaną miejsca odpoczynku dla wodniaków.

W Urzędzie Miejskim w Starym Sączu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów słowackich i polskich. Po polskiej stronie do projektu przystąpią również inne nadpopradzkie gminy m.in. Muszyna, czy Rytro. Rozmawiano o zagospodarowaniu brzegów Popradu, a konkretnie budowie stanic kajakowych – miejsc odpoczynku na popradzkim szlaku wodnym.

2

W ten sposób istniejąca popradzka „wodna ścieżka” zostanie wyposażona w ciekawą i potrzebną infrastrukturę. Wypływający ze słowackiej części Tatr Wysokich Poprad, ma długość 167 km, z czego ponad 100 km na Słowacji. 31 km stanowi granicę polsko-słowacką, a 31 km płynie po terytorium Polski. Poprad jest spławny dla kajaków od słowackiego miasta Poprad, jednak najciekawszy odcinek zaczyna się od Podolińca (Słowacja). Szczególnie polecany jest odcinek polski z Leluchowa do Starego Sącza.

Zamysłem włodarzy jest połączenie stanic kajakowych ze stacjami rowerowymi tzn ma powstać wypożyczalnia kajaków powiązana ze stacjami Roweru Publicznego. Każdy będzie mógł wypożyczyć kajak, spłynąć Popradem oraz wrócić do miejsca startu rowerem publicznym.

Celem powstania takiej pętli kajakowo-rowerowej jest udostępnienie mieszkańcom regionu i turystom atrakcyjnej przestrzeni publicznej nad Popradem.

Jesteśmy na Facebooku: Starosądeckie.info 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 19 lipca, 2016 o 3:14 pm kajak fun

    Dunajec i Poprad to dwie górskie rzeki o których słyszał każdy kajakarz (nie tylko górski), a Stary Sącz leży w ich widłach. Okolice stawów to wymarzone miejsce na bazę kajakową miejsce do obsługi kajakarzy na obu rzekach. Skoro miejscowe firmy tego do tej pory nie zauważyły to tylko czekać aż kiedyś przyjdzie inwestor z zewnątrz (który nie wie, że się „nie da”) i zrobi na tym kasę. A miejscowi będą się przyglądać.
    Wystarczy zobaczyć jak to działa na innych rzekach.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"