Wydarzenia
BATIM Najlepszym Pracodawcą Roku
Podczas dzisiejszej Gali Przedsiębiorczości Starosta Nowosądecki Marek Pławiak przyznał nagrody w konkursie „Najlepszy Pracodawca Roku”.
W kategorii „Duża firma” zwyciężył BATIM –Transport Międzynarodowy i Spedycja s.j. – Barbara Edelmuller-Generaux i Janusz Rembilas (Stary Sącz).
Firma istnieje od 1995 roku. Została założona przez Barbarę Edelmuller-Generaux oraz Janusza Rembilasa, właścicieli firmy.
Prezesem BATIM-u działającego na rynku usług transportu międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii jest Barbara Edelmuller-Generaux. Kieruje ona jedną z największych polskich, rodzinnych firm w tej branży. Początkowo firma dysponowała jedynie dwoma samochodami ciężarowymi, które jeździły na jednej trasie – z Polski do Wielkiej Brytanii. Właścicielka BATIMU dobrze znała rynek brytyjski i dlatego na nim postanowiła skoncentrować się w pierwszej kolejności. Wiedza na temat prowadzenia firmy transportowej przekazana przez rodziców pozwoliła założycielce na niezależne działanie.W ciągu 20 lat firma BATIM przeobraziła się w duże przedsiębiorstwo działające na rynku europejskim. Dziś z powodzeniem konkuruje z największymi firmami transportowymi z Niemiec, Holandii, Belgii lub Francji. Ponadto współpracuje z największymi graczami logistycznymi w Europie i na świecie, oferując im usługi transportowe na najwyższym poziomie. Mimo dużej dynamiki rozwoju przedsiębiorstwo nie zatraciło rodzinnej atmosfery, na którą postawiła właścicielka w trakcie budowy firmy. Działalność poza granicami kraju stanowi około 95% przychodów firmy, a dużą ich część generuje właśnie rynek brytyjski.BATIM działa na terenie Unii Europejskiej, użytkuje najnowocześniejsze samochody, stosuje również najwyższej jakości systemy zarządzania flotą. Firma aktywnie uczestniczy w licznych proekologicznych projektach mających na celu znaczne ograniczenie emisji spalin CO2. Zarządza flotą ponad 300 samochodów. Ciągniki SCANIA i MERCEDES spełniają najwyższe wymogi techniczne, ekologiczne i jakościowe. Wszystkie samochody wyposażone są w urządzenia telematyczne co zabezpiecza bezpośredni kontakt z kierowcą oraz są przystosowane do przewozu ładunków niebezpiecznych ADR. Główne biuro logistyczne znajduje się w Starym Sączu, a zaplecze techniczne w Krakowie. Spółka cieszy się uznaniem u klientów, ponieważ świadczy usługi na najwyższym poziomie i terminowo. Jest też znana z tego, że bezpiecznie przewozi ładunki o wysokiej wartości o czym świadczą nagrody, wyróżnienia i prestiżowe konkursy z całej Europy. Firma BATIM zatrudnia obecnie 582 osoby, w tym 519 kierowców (w ciągu ostatnich pięciu lat praktycznie potroiła liczbę pracowników).Firma współpracuje także z Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego od momentu jego powstania w 2006 roku – w tym czasie spółka zgłosiła do urzędu 84 oferty pracy, głównie dla kierowców ciągników siodłowych w transporcie międzynarodowym, w ramach których zatrudniła 11 skierowanych bezrobotnych. Ponieważ trudno znaleźć kandydatów do pracy w transporcie międzynarodowym, PUP dla PN wypracował wspólnie z BATIM-em specyficzne metody rekrutacji kandydatów: organizujemy cykliczne spotkania z bezrobotnymi, na których przedstawiciel firmy prezentuje ofertę zatrudnienia, a zainteresowani bezrobotni mogą uzupełnić potrzebne im do podjęcia pracy kwalifikacje w ramach szkoleń pod gwarancję zatrudnienia, finansowanych przez urząd pracy.
W kategorii „Firm średnich” nagrodzona została Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa „Składnica” (Grybów). Korzenie SPH „Składnica” sięgają 1912 roku kiedy to powstała „Składnica Towarowa Kółek Rolniczych w Grybowie”. Od początku swego istnienia spółdzielnia odgrywała ważną rolę w życiu społeczno-gospodarczym miejscowego środowiska. W 1923 roku spółdzielnia zrzeszała już 100 członków (udziałowców) i dorobiła się filii w Lipnicy Wielkiej, Mogilnie i Krużlowej. W latach powojennych spółdzielnia nadal prowadziła swoją działalność ale już pod nazwą: Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska. Aż do lat dziewięćdziesiątych rozwijała się na tyle na ile pozwalała ówczesna sytuacja gospodarcza w kraju. Po nastaniu ery gospodarki wolnorynkowej przystąpiono do szeroko zakrojonej modernizacji Spółdzielni, która w roku 1999 zmieniła nazwę na SPH „Składnica”.
Ostatni okres to dalsza modernizacja sieci handlowej, rozwój sklepów samoobsługowych, własna gazetka promocyjna, realizacja kart płatniczych, całkowita modernizacja piekarni-ciastkarni dzięki środkom unijnym. Aby uzyskać lepsze wyniki ekonomiczne w ostatnich latach Spółdzielnia nawiązała współpracę z ogólnopolską siecią handlową Eurocash organizując sklepy franczyzowe Delikatesy Centrum. W chwili obecnej działa w spółdzielni 5 takich sklepów, tj. 3 w Grybowie oraz po jednym w Krużlowej i Ptaszkowej. Aktualnie „Składnica” prowadzi działalność na terenie miasta Grybów, gminy Grybów i Nowego Sącza. Zatrudnia 161 pracowników oraz 13 uczniów, zrzesza ponad 400 członków, Zarząd pracuje w składzie 3 osobowym, Rada Nadzorcza liczy 13 osób. Według dokumentacji tylko w okresie ostatniego 50-lecia w Spółdzielni „Składnica” znalazło zatrudnienie ponad 1700 osób, a do zawodu przygotowano ponad 2500 uczniów. Ponadto firma wspiera finansowo i materialnie wiele instytucji i organizacji szkoły, przedszkola, ochotnicze straże pożarne, parafie, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe. „Stulatka” mimo upływu lat wciąż ma się świetnie i odnosi sukcesy. Wiosną 2013 roku otrzymała tytuł Lidera Rynku na rok 2012 jako Najlepsza w Polsce Firma w zakresie handlu w regionalnej sieci spółdzielczych placówek handlowych oraz wyróżnienie Europejskiego Konkursu Promocyjnego Euro Leader. „Składnica” współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego nieprzerwanie od momentu jego powstania w 2006 roku – w tym czasie spółka zgłosiła do urzędu 196 ofert pracy, w ramach których zatrudniła 182 skierowanych bezrobotnych.
W kategorii „Mała firma” zwyciężyła „Tradycja” Fabryka Okien – Piotr Pis i Wspólnicy s.j., (Nowy Sącz). Fabryka Okien „Tradycja” to dynamicznie rozwijający się polski producent stolarki otworowej. Firma powstała w 2009 roku. Założyli ją trzej wspólnicy: Piotr Pis, Ireneusz Wójs i Łukasz Tomoń, którzy, wykorzystując zdobyte wcześniej doświadczenie zdecydowali się na samodzielną działalność. Firma specjalizuje się w produkcji energooszczędnych okien z PCV i aluminium, w ofercie znajdują się również dodatki okienne, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Szczególną uwagę firma poświęca najlepszym technologiom, rzetelnej logistyce i szybkiej reakcji serwisu oraz profesjonalnej obsłudze handlowej i organizacyjnej.”Tradycja” konsekwentnie rozwija swoją działalność, jej produkty wybierane są nie tylko przez klientów w Polsce ale również w wielu krajach europejskich, szczególnie w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji i Skandynawii. W ten sposób tradycja polskiej stolarki otworowej dociera i jest ceniona na kolejnych rynkach. Firma zatrudnia obecnie 38 osób. Spółka współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego od momentu swego powstania w 2009 roku – w tym czasie firma zgłosiła do urzędu 34 oferty pracy, w ramach których zatrudniła 24 skierowanych bezrobotnych.
Komentarze
Komentarze (3)
Możliwość komentowania wyłączona.
DO WLASCICIELI FIRMY BATIM I WSZYSTKICH PRACOWNIKOW. ZYCZE WAM DALSZYCH SUKCESOW HEJ
BAtim -kasa kasa kasa
to ma być pracodawca roku !!!! – realia pracy w tej firmie wyglądają tak, że kierowca jest traktowany jak narzędzie do pracy, bez potrzeby spania i fizycznego wypoczynku. Kierowca jest wysyłany na podmianę, jedzie kilkanaście godzin, następnie musi odbyć szkolenie, a to wszystko bez przerwy na sen, następnie okazuje się że ma czekać na kierowcę, którego zmienia, bo ten jeszcze do ostatniej minuty jest wysyłany do pracy. I tak człowiek nie śpi, nie ma gdzie się wypakować, zjeść (ma rzeczy na cały miesiąc pracy) – a czas mija i robi się 32 godziny. Jak już dojdzie do podmiany to pracodawca da 8 godzin przerwy po 32 godzinach wyczerpujących organizm. I proszę bardzo uznaje że już odpocząłeś i masz pracować. Polecam tę firmę kontroli PIP.