Wydarzenia, Z ostatniej chwili
Dzisiaj Koncert Noworoczny w Starym Sączu. Na scenie Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej
Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stawiarski zapraszają na koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.
W czwartek 5 stycznia 2023 r. starosądeczanie przywitają uroczystym koncertem Nowy Rok. Na koncert zapraszamy do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józef Tischnera (ul. Mickiewicza 59). Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk SG mgr Leszka Mieczkowskiego przygotowała program, na który składa się 18 utworów, w tym arie operetkowe, standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej. Orkiestrze będą towarzyszyć soliści: Natalia Rubiś- Krzeszowiak- sopran, Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran i Krystian Krzeszowiak – tenor. Koncert poprowadzi Małgorzata Broda.
PROGRAM
Johann Strauss II (1825-1899)
opr. Eiji Suzuki
Wiązanka z operetki Zemsta Nietoperza
Lucio Dalla (1943-2012)Caruso
Franz Lehár (1870-1948)
Kto me usta całuje, ten śni aria Giuditty z operetki Giuditta
Aram Chaczaturian (1903-1978)
Lezginka z baletu Gajane
Jacques Offenbach (1819-1880)
Aria ze śmiechem z operetki Perichola
Johann Strauss(1804-1849)
Das eine kann ich nich verzeih’n walc z operetki Wiedeńska krew
Franz Lehár (1870-1948)
Kiedy skrzypki grają czardasz Ilony z operetki Cygańska miłość
Emmerich Kálmán (1882-1953)
Ach, jedź do Varaždin! duet harbiny Maricy i barona Żupana z operetki Hrabina Marica
Joseph Hellmesberger Jr. (1855-1907)
Danse Diabolique
Emmerich Kálmán (1882-1953)
Lekko, zwiewnie duet Hrabiny i Tassila z II aktu operetki Hrabina Marica
Grigoraș Ionică Dinicu (1889-1949)
Hora Staccato
Rodolfo Falvo (1873-1937)
sł. Enzo Fusco
Pieśń neapolitańska Dicitencello vuje
Johann Strauss (1804-1849)
Klänge der Heimat czardasz Rosalindy z operetki Zemsta nietoperza
Jerry Bock (1928-2010)
Sunrise, Sunset z musicalu Skrzypek na dachu
Franz Lehár (1870-1948)
Hab nur ich dich allein duet Carewicza i Sonii z operetki Carewicz
Johann Strauss (1804-1849)
Perpetuum mobile op.257
Emmerich Kálmán (1882-1953)
Tłumy fraków duet Sylvii i Edwina z operetki Księżniczka Czardasza
Johann Strauss (1804-1849)
Marsz Radetzkyego
NATALIA RUBIŚ-KRZESZOWIAK
Absolwentka prestiżowego programu operowego w Yale School of Music oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Studiowała również w Hochschule für Musik w Dreźnie. Zadebiutowała podczas Händel-Festspiele w Halle w 2014 roku partią Calisto w operze Giove in Argo Georga Friedricha Händla. Laureatka II nagrody na 2. Międzynarodowym Konkursie im. Antoniny Campi (2019) i nagrody Debiut w Opera Carolina w USA podczas konkursu im. Marcello Giordano na Sycylii (2018). Od kilku lat współpracuje z Wojciechem Siudmakiem i Francisem Lai przy Międzynarodowym Projekcie Pokoju Wieczna miłość, którego jest ambasadorką. Poza granicami kraju promuje polską muzykę wykonując utwory m. in. Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Solistka m.in.: Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery Wrocławskiej i Łódzkiej, Filharmonii Narodowej. Występuje również w repertuarze oratoryjnym i pieśniarskim.
NATALIA ZABRZESKA-BOROWIEC
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, m.in. Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach – Nagroda specjalna za wyróżniające wykonanie utworu Ludomira Różyckiego oraz Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu wokalnej muzyki słowiańskiej” w Katowicach. Współpracuje także z Sądecką Orkiestrą Symfoniczną. Wieloletnia solista Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej oraz Chóru im. Jana Pawła II z Nowego Sącza.
IWONA CHRUŚLICKA
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Umiejętności wokalne doskonaliła pod okiem tak znakomitych profesorów jak: Thomas Heyer, Stefania Donzelli, Claudia Visca, Włodzimierz Zalewski, Tadeusz Pszonka, Mariusz Kwiecień. Współpracowała z licznymi orkiestrami dętymi oraz symfonicznymi w kraju, a także poza jego granicami. Od 2021 r. solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Laureatka I nagrody II International Viennes Spring Music Competition (2022).
KRYSTIAN KRZESZOWIAK
Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, Conservatorio di Musica Giuseppe Verdi w Mediolanie oraz Accademia Internazionale della Musica di Milano. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadebiutował partią Almavivy w Cyruliku sewilskim Rossiniego w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2017 roku odbył światowe tournée z Sir. J. E. Gardinerem jako odtwórca ról w operach Claudia Monteverdiego: tytułowego Orfeusza oraz Telemaco w Powrót Ulissesa do ojczyzny, występując m.in. w Harris Theater w Chicago, na Festiwalu w Aix-en-Provence, Salzburger Festspiele, w Edynburgu, Bristolu, Lucernie, Barcelonie, Berlinie, Paryżu i w nowojorskiej Carnegie Hall. Współpracuje z Capellą Cracoviensis, Waldemarem Malickim w Filharmonii Dowcipu i Wiesławem Ochmanem w MTM Operetka. Artysta międzynarodowych scen operowych m.in. w: Teatro alla Scala, Teatro La Fenice, ROH Covent Garden, Carnegie Hall, Teatro Real de Madrid, Arena di Verona, Château de Versailles.
PPŁK SG MGR LESZEK MIECZKOWSKI
Naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Urodzony w Koszalinie. Ukończył z wyróżnieniem: Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). Ukończył Studium Oficerskie przy Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (2001). Absolwent Studiów Menadżer kultury SGH ( 2002) oraz Zarządzanie Firmą ( WSB-NLU) 2004. W latach 1995-2001 był solistą – instrumentalistą Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, a od 2002 jest dyrygentem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej (2003-2020) oraz Sądeckiej Orkiestry Kameralnej (od 2016). W latach 2012-2015 założyciel oraz dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie.
Ma na swoim koncie nagrania płyt CD z muzyką rozrywkową i klasyczną. Autor wielu opracowań i transkrypcji utworów na orkiestry dęte i symfoniczne z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. Twórca spektakli muzyczno-wizualnych z najpiękniejszymi tangami, programami muzyki filmowej i musicalowej. Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami oraz wokalistami z najlepszych scen operowych i rozrywkowych w kraju i za granicą. Zapraszany przez orkiestry w kraju i za granicą jako dyrygent i konsultant. Prowadzi czynną działalność pedagogiczną z zakresu sztuki dyrygowania oraz innych specjalności muzycznych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Brązowym Medalem
za Zasługi dla SG, Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”, Medalem „Polonia Minor” – Nagrodą Województwa Małopolskiego za pracę na rzecz województwa małopolskiego i jego mieszkańców.
Źródło:własne/materiały Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej
Żeby Polska była Polską……Przedszkolaki dla Niepodległej
„Szkoła do hymnu” 2024 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego
6 wypadków, 32 kolizje, 6 osób rannych i 8 nietrzeźwych kierowców. Policja podsumowała długi weekend
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm