Wydarzenia, Z ostatniej chwili
Mali pacjenci sądeckiego szpitala odetchną czystym powietrzem
Z urządzeniami do szpitala im. J.Śniadeckiego w Nowym Sączu udali się: Leszek Zegzda z zarządu województwa i przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska.
Województwo Małopolskie kupiło 1800 oczyszczaczy powietrza za ponad 1 mln zł. Blisko 1700 z nich w pierwszych dniach września trafiło do przedszkoli, żłobków i klubów malucha w całym regionie. Kolejne 72 urządzenia jeszcze w tym miesiącu zostaną przekazane do szpitali prowadzonych przez Województwo Małopolskie. Oprócz Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, do którego trafi 5 urządzeń, będą to jeszcze: Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera oraz Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. Do obu z nich zostanie przekazanych po 8 oczyszczaczy. Do Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie trafi 14 urządzeń, a do Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu – 37. O tym, ile urządzeń trafi do danej placówki, decydowały same zainteresowane szpitale.
Smog to podstępny przeciwnik. Zbyt długo nikt nie zdawał sobie sprawy z jego fatalnego wpływu na nasze zdrowie. Podejmując zdecydowane działania antysmogowe Małopolska i w tym względzie okazała się pionierem w Polsce. Uchwały antysmogowe, normy dotyczące jakości paliwa, którego można używać do ogrzewania domów, likwidacja kopciuchów na ogromną skalę, miliony złotych na termomodernizację, nowe piece, ekologiczny transport czy działania edukacyjne. To wszystko musi przynieść oczekiwany efekt, którym będzie zdecydowanie zdrowsze powietrze w naszym regionie
– zaznacza wicemarszałek Wojciech Kozak.
Przekazywane do szpitali oczyszczacze mają identyczne parametry techniczne, jak urządzenia, które trafiły już do przedszkoli i żłobków. Przede wszystkim są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Wyposażono je bowiem w takie funkcje, jak m.in. blokada rodzicielska i automatyczne wyłączenie przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia.
Nie będą też przeszkadzać maluchom nawet w nocy, bo są ciche. Ponadto, mogą pracować w trzech trybach, w tym automatycznym, działającym w oparciu o czujnik, który dostosowuje pracę urządzenia do panujących w pomieszczeniu warunków. Nie wyposażono ich natomiast w lampy UV i jonizację, które wytwarzają ozon i mogą mieć negatywny wpływ na dzieci.
Urządzenia oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w 60-metrowym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi pacjenci mają szansę jeszcze szybciej wrócić do zdrowia.
UMiWM
Stary Sącz. Mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji czekają na kolejnych chętnych
Wiemy, gdzie powstaną Centra Integracji Cudzoziemców
Wystawa ikon w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm