Wydarzenia, Z ostatniej chwili
Stary Sącz. Projekty obywatelskie w realizacji
Trwa wprowadzanie w życie projektów, które mieszkańcy Gminy Stary Sącz wybrali w ramach III budżetu obywatelskiego.
Najszybciej udało się zrealizować z oczywistych przyczyn pomysły zakupowe. Tak więc Miejska Orkiestra Stary Sącz cieszy się już dość dawno z nowych kotłów i trąbki, Stowarzyszenie Górali Nadpopradzkich może już przygotowywać regionalne potrawy, bo w ramach budżetu zakupiono sprzęt gastronomiczny dla grupy gospodyń, które już zdążyły go wykorzystać przygotowując smakowite, regionalne potrawy choćby na Lachowską Michę. Z budżetu obywatelskiego w ramach tego samego projektu zakupione zostanie również pięć par strojów regionalnych, ale nie zeszły jeszcze z warsztatu krawieckiego. Stowarzyszenie „Mostki Razem” kompletuje wyposażenie sportowe do świetlicy w Mostkach.
W cierpliwość muszą uzbroić się pomysłodawcy projektów twardych, ponieważ każdy pomysł wymaga sporządzenia dokumentacji projektowej, zawierającej uzgodnienia, decyzje i opinie potrzebne do skutecznego zgłoszenia i realizacji zadania, ale i tutaj sprawy idą do przodu. Dzięki aktywności stowarzyszenia „Barciczanie Razem”, mieszkańcy już niedługo doczekają się wiat przystankowych w Barcicach i Barcicach Dolnych (uzupełnieniem tego projektu będzie zakup kamer monitoringu w ważnych punktach Barcic.) Wiaty są już zamówione.
Jeśli chodzi o rozbudowę placu sportowo-rekreacyjnego na os. Słonecznym to na ukończeniu jest projekt. Tutaj mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zestaw street-workout, stół do chińczyka i szachów, stół do tenisa, stół piknikowy i zestaw sprawnościowy dla dzieci. W systemie zaprojektuj i wybuduj realizowane będzie zadanie „Od przedszkola do seniora – kolektywna rekreacja” w Moszczenicy (boisko do koszykówki, stół do tenisa, szachów, wiaty drewniane i kolejka linowa -huśtawka).
Najbliżej realizacji z projektów tzw. twardych jest boisko do piłki siatkowej przy świetlicy w Popowicach. Projekt jest już złożony do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.
Są to zadania z III edycji starosądeckiego budżetu obywatelskiego, a samorząd przeznacza co roku 400 tys. zł na pomysły zgłoszone przez mieszkańców.
Komentarze
Komentarze (15)
Możliwość komentowania wyłączona.
A gdzie chodnik na Brzozowej? Czekamy.
Lipie zapomniane.
Gdzie Pani radna Trzebuniakowa, chyba znikła, wybory wygrała i znikła.
Aktywna będzie 3 miesiące przed wyborami.
Regulamin powiem zostać zmieniony jedni i ci sami wygrywają. Dlaczego nie można wprowadzić zakazu dla organizacji lub innego podmiotu np na dwa lata,aby nie korzystali jedni i ci sami. To nie jest budżet obywatelski
Pani Trzebuniak jest super. Bardzo dużo robi dla mieszkańców. Tak dalej
Wygrywają najlepsze projekty. Zakaz wyeliminowałby z konkursu najlepszych nie pozostawiając wyboru i wygrałyby mierne projekty. Dość już może miernot w przestrzeni publicznej.
Przestań wypisywać głupoty, a będzie o kolejną miernotę mniej
Gdzie wiaty przystankowe na węgierskej
Projektu nie wygrywa się siedząc przed komputerem i narzekając. Trzeba wyjść do ludzi, przekonywać rozmawiać, a przede wszystkim robić coś dla innych…Samo się nie zrobi.
A gdzie boisko w Cyganowicach ? Zapomniano obietnicę z pierwszego Budżetu Obywatelskiego? Gdzie działacze ? Może ktoś napomni o tym projekcie? Niee lepiej siedzieć cicho i (nie) robić swoje.
W Popowicach kolejny obiekt dla młodzieży. Wszyscy czekamy na otwarcie . Za kilka miesięcy nowy projekt. No i głosowanie. BRAWO
Zgadzam się tobą, Nie tak wyobrażałam sobie działanie projektu obywatelskiego.
Szkoda się denerwować.
Popowice mają w tym roku poprzeć projekt Myślca..W zamian za nasze poparcie w ubiegłym roku.
Zmienić zasady budżetu obywatelskiego. Obecne są tragiczne i niesprawiedliwe. Pieniądze powinny iść na każde osiedle i sołectwo. Pozdrawiam
ciekawe co robi dla mieszkańców ?
W Popowicach jest świetlica czy szkoła podstawowa w budynku świetlicy? Czy ktoś mi wytłumaczy?