Wydarzenia, Z ostatniej chwili
Studenci UTW zakończyli kolejny rok. Wyróżnili najaktywniejszych!
Właśnie dobiegł końca kolejny rok akademicki Starosądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci, kadra oraz władze w osobie przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej, burmistrza Jacka Lelka i przewodniczącej Rady Miejskiej Ewy Zielińskiej pojawili się z tej okazji na uroczystym zakończeniu roku w Sokole.
Sala „Sokoła” była dzisiaj świadkiem, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starym Sączu to była inicjatywa, która się sprawdziła. I która powinna być kontynuowana. Seniorom dziękowano za odwagę bycia aktywnymi, za pracowitość, systematyczność i wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
W gronie najaktywniejszych seniorów znaleźli się: Halna Smaidor, Antonina Bulanda, Krystyna Borkowska, Antonina Grotkowska, Maria Jurczak-Bieniek, Elżbieta Wojtakowska, Jadwiga Pietruszewska, Jadwiga Tokarz, Janina Marczyk, Maria Gargula, Halina Pustułka, Włodzimierz Pustułka.
– Mam wielką satysfakcję, że w Starym Sączu powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku, że działa, i to działa prężnie podejmując wiele inicjatyw – mówił burmistrz Jacek lelek. – Ne wyobrażam sobie już Starego Sącza bez Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To tylko 1,5 roku działalności, ale już mocno wrósł w życie miasta, jest bardzo pozytywnym aspektem starosądeckiej rzeczywistości. Dziękuję inicjatorom, wielki wyrazy uznania dla pani Anny Majdy, dla wykładowców i dla Państwa. Prawdę powiedziawszy patrząc na waszą aktywność, nie wiem jak Państwo wytrzymacie bez zajęć, bo studenckie wakacje są długie.
Studentom UTW w Starym Sączu gratulacje składała również przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska. – Podziwiam Państwa aktywność, zapał i energię i przykład dla młodszych pokoleń. Dziękuję za to co robicie.
Prof. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego podkreślał, że przez wiele lat współpracy z różnymi UTW doszedł do wniosku, że za sukcesem UTW stoi chęć bycia z innymi ludźmi, ale też atmosfera szczerości przyjaźni i uśmiechu. – Ustawiczne kształcenie nigdy się nie kończy i działa czasem jak najlepsze lekarstwo – przekonywał profesor – Jak powiedział jeden z moich studentów – chodzę na zajęcia, żeby mi mózg nie zardzewiał. Warto to robić dla aktywnosci, dla zadziwienia się światem.
Głos zabrał również Włodzimierz Pustułka przewodniczący rady słuchaczy UTW w Starym Sączu emerytowany nauczyciel matematyki, pasjonat informatyki, twórca programu informatycznego dla ZUS. Po przejściu na emeryturę oddał się fraszkopisarstwu, wydając swój debiutancki tomik fraszek „Zapiski na marginesie notatników”. Niektórych nie omieszkał przytoczyć, czym potwierdził tylko, że młodość to stan ducha.
Dla najaktywniejszych studentów przygotowano pamiątkowe dyplomy, a Anna Majda prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny dziękowała osobom bez których wsparcia finansowego merytorycznego lokalowego UTW nie mógłby działać. Na liście dobrodziejów znaleźli się Urszula Nowogórska burmistrz Jacek Lelek, dyrektor CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu Wojciech Knapik, rektora PWSZ w Nowym Sączu dr hab. Mariusza Cygnara (w jego imieniu występowała dr Beata Lisowska) , prof. Kazimierz Wiech i przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu Ewa Zielińska.
Komentarze
Komentarze (12)
Możliwość komentowania wyłączona.
Gratulacje dla słuchaczy UTW. Brakuje mi Pana Chłopa oj bo Pana Pani Nowogórska przebije w przyszłych wyborach samorządowych. Odwiedza gminę Stary Sącz bardzo często.
Do sejmu, tylko kto pójdzie. Może Pani Majda, Nowogórska, Chłop. Trudny wybór.
I kto tu najbardziej korzysta?
Bawić wnuki dziadki i babki a nie bawić się w szkołę 🙂 Ja miałem Taaaaką babcię, że zajmowała się mną i rodzeństwem. Tym bogu ducha winnym starszym ludziom ktoś wmówił, że na starość nic lepiej niż do szkoły hehehehe
żałosny komentarz
Chciałeś dzieci to baw je sobie sam,skoro sobie nie radzisz i zrzucasz to na dziadków-to znaczy ,że na rodzica się nie nadajesz.
Wszyscy wiedzą że na fundacje idzie konkretna kasa,nic dodać ,nic ująć!
każdy może sięgać po środkji- tylko troche pracy!!!
każdy przecież może sięgać po środki- to chyba dobrze, że fundacja sobie radzi bo wszyscy na tym kożystają !!!
Każdy może sięgać po środki- to chyba dobrze ,że fundacja o nie walczy, bo wszyscy na tym kożystają!!!
„korzystają”pisze się przez „rz” nieuku!!!
Skoro to jest takie proste i oczywiście to załóż fundacje i zacznij działać a społeczeństwo na tym chętnie skorzysta.