Natalka pierwszy miesiąc swojego życia spędziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, ponieważ urodziła się z ciężką i złożoną wadą serca. Zdiagnozowano u niej hipoplazję aorty wstępującej i łuku aorty, koarktację aorty i hipoplazję pierścienia aorty. Na uratowanie jej życia cień nadziei dał prof. Edward Malec, który w 2001 roku przeprowadził pierwszą, bardzo skomplikowaną operację. Do tej pory Natalka przeszła już 3 poważne operacje serca – wszystkie wykonał prof. Malec.
– Patrząc codziennie na Natalię widzimy prawdziwy cud – mówią rodzice dziewczynki. – Mimo tak poważnej i skomplikowanej wady serca oraz trzech operacji – Natalia wygląda jak inne zdrowe dzieci. Wiemy, że zawdzięcza to tylko i wyłącznie prof. Edwardowi Malcowi, człowiekowi, który dokonuje rzeczy niemożliwych.
– Ponieważ podczas konsultacji kardiochirurgicznej okazało się że z serduszkiem naszej córki znowu jest coś nie tak, wysłaliśmy dokumenty medyczne do profesora i otrzymaliśmy wiadomość – musi zostać wykonanie cewnikowanie serca, które odpowie na pytanie co dalej…
Skontaktowaliśmy się telefonicznie z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Prokocimiu oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w obu przypadkach czas oczekiwania na to badanie wykosi ok. 1 roku. Przy trzeciej operacji Natalki okazało się, że badanie echokardiologiczne jest niedokładne i niewystarczające, aby w pełni ocenić stan jej zdrowia, dlatego nie wiemy tak naprawdę jeszcze nic. Nie możemy czekać tak długo, ponieważ to w jej przypadku może być bardzo niebezpieczne.
Mimo tak wielu ciężkich przeżyć, cierpienia, bólu i niepewności, Natalia nie poddaje się, cierpliwie czeka na diagnozę. Stara się normalnie żyć. Interesuję się Koreą Południową, tamtejszym językiem, kulturą, zwyczajami, muzyką, filmami. Natalia ma też talent pisarski – pisze opowiadania w języku polskim i angielskim, czyta dużo książek, a w przyszłości chce zostać lekarzem patologiem.
Natalka została zakwalifikowana do leczenia inwazyjnego wrodzonej wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster na pierwszą połowę bieżącego roku. Koszt cewnikowania, pobytu w szpitalu oraz niezbędnych badań dodatkowych to 6000 euro czyli ok. 27 tys. złotych.
Każda złotówka wpłacona no konto jest na wagę życia. Rodzice i Natalka z góry bardzo dziękują za okazaną pomoc.
Jak pomóc Natalii?
wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe
Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem „Natalia Jasińska”
W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL
przekaż 1% podatku
w deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 0000020382, a w polu „Cel szczegółowy” wpisz „Natalia Jasińska”.
Źródło: Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Kradnąc rower nie spodziewał się, że usłyszy jeszcze inne zarzuty
Kalkulator renty wdowiej
Gniazdo zaprasza na widowisko „Otwórzmy drzwi kolędnikom”
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm