Natalka pierwszy miesiąc swojego życia spędziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, ponieważ urodziła się z ciężką i złożoną wadą serca. Zdiagnozowano u niej hipoplazję aorty wstępującej i łuku aorty, koarktację aorty i hipoplazję pierścienia aorty. Na uratowanie jej życia cień nadziei dał prof. Edward Malec, który w 2001 roku przeprowadził pierwszą, bardzo skomplikowaną operację. Do tej pory Natalka przeszła już 3 poważne operacje serca – wszystkie wykonał prof. Malec.
– Patrząc codziennie na Natalię widzimy prawdziwy cud – mówią rodzice dziewczynki. – Mimo tak poważnej i skomplikowanej wady serca oraz trzech operacji – Natalia wygląda jak inne zdrowe dzieci. Wiemy, że zawdzięcza to tylko i wyłącznie prof. Edwardowi Malcowi, człowiekowi, który dokonuje rzeczy niemożliwych.
– Ponieważ podczas konsultacji kardiochirurgicznej okazało się że z serduszkiem naszej córki znowu jest coś nie tak, wysłaliśmy dokumenty medyczne do profesora i otrzymaliśmy wiadomość – musi zostać wykonanie cewnikowanie serca, które odpowie na pytanie co dalej…
Skontaktowaliśmy się telefonicznie z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Prokocimiu oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w obu przypadkach czas oczekiwania na to badanie wykosi ok. 1 roku. Przy trzeciej operacji Natalki okazało się, że badanie echokardiologiczne jest niedokładne i niewystarczające, aby w pełni ocenić stan jej zdrowia, dlatego nie wiemy tak naprawdę jeszcze nic. Nie możemy czekać tak długo, ponieważ to w jej przypadku może być bardzo niebezpieczne.
Mimo tak wielu ciężkich przeżyć, cierpienia, bólu i niepewności, Natalia nie poddaje się, cierpliwie czeka na diagnozę. Stara się normalnie żyć. Interesuję się Koreą Południową, tamtejszym językiem, kulturą, zwyczajami, muzyką, filmami. Natalia ma też talent pisarski – pisze opowiadania w języku polskim i angielskim, czyta dużo książek, a w przyszłości chce zostać lekarzem patologiem.
Natalka została zakwalifikowana do leczenia inwazyjnego wrodzonej wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster na pierwszą połowę bieżącego roku. Koszt cewnikowania, pobytu w szpitalu oraz niezbędnych badań dodatkowych to 6000 euro czyli ok. 27 tys. złotych.
Każda złotówka wpłacona no konto jest na wagę życia. Rodzice i Natalka z góry bardzo dziękują za okazaną pomoc.
Jak pomóc Natalii?
wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe
Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem „Natalia Jasińska”
W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL
przekaż 1% podatku
w deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 0000020382, a w polu „Cel szczegółowy” wpisz „Natalia Jasińska”.
Źródło: Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Śp Tadeusz Szczypta, Moszczenica Niżna
OPS w Starym Sączu wziął udział w Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy
Studenci ratownictwa medycznego ANS szkolili uczniów LO w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm