Sport, Z ostatniej chwili

Śniadanie Mistrzyń w Nowym Sączu

Opublikowano: 2 grudnia, 2022 o 1:20 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Ponad dwieście osób, głównie studentów i studentek Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, wzięło udział w ostatniej tegorocznej odsłonie akcji „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”. Na spotkanie do Nowego Sącza na zaproszenie Otylii Jędrzejczak przyjechały inne wielkie mistrzynie sportu – panczenistka Natalia Czerwonka, koszykarka Patrycja Czepiec-Golańska, biathlonistka Weronika Nowakowska oraz karateczka i trenerka personalna Katrin Kargbo.

Jestem bardzo zadowolona z tegorocznej edycji projektu „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”. W sumie mieliśmy prawie tysiąc uczestników, które brało udział w naszych spotkaniach. Poruszaliśmy bardzo ważne tematy społeczne, m.in. o budowaniu relacji w domu, w zespole, w drużynie, o nowoczesnej technologii w życiu codziennym i o porażce w drodze do sukcesu. Pokazaliśmy, że warto walczyć o swoje marzenia i cele, także poprzez sport, bo przecież aktywność fizyczna w tym projekcie także ma swoje miejsce. Pokazujemy, jak ćwiczyć przy biurku, czy w domu, jak wykorzystać pięć minut przerwy w pracy, aby nasze serce zaczęło inaczej pracować i by wydobyły się endorfinymówi Otylia Jędrzejczak.

To fundacja mistrzyni olimpijskiej w pływaniu zorganizowała tegoroczną edycję akcji „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”.

Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany będzie na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji. W trakcie spotkania uczestnicy mają też okazję poćwiczyć z renomowaną krakowską trenerką personalną Klaudią Koźbiał. Tematem przewodnim odsłony w Nowym Sączu była „porażka, jako przystanek w drodze do sukcesu”. Weronika Nowakowska, była znakomita polska biathlonistka, dziś realizująca się w coachingu, uważa, że takie spotkania w dzisiejszych czasach są bardzo potrzebne.

Posłuchaj Otylii Jędrzejczak:

Młodzi ludzie potrzebują inspiracji, ale też zrozumienia i pokazania, jak ja to mówię, miękkiego brzucha, czyli opowiedzenia właśnie o tym co nam w życiu wychodzi, ale ile razy przegraliśmy, żeby do tego swojego sukcesu się dodrapać. Cieszę się, że takie projekty mają miejsce, bo to jest bardzo, bardzo ważne. Mówimy właśnie o tej swojej drodze. Żeby nastąpił sukces, trzeba zdwoić liczbę porażek i to nie są moje własne słowa, ale faktycznie tak jest. Jeżeli chcemy szybko osiągnąć sukces to musimy podwoić liczbę porażek. I oczywiście po każdej z nich stać, co często nie jest łatwe dodaje.

Katrin Kargbo, mistrzyni świata i Europy w karate tradycyjnym, nie ukrywa, że lubi takie spotkania, jak piątkowe w Nowym Sączu. Wręcz to uwielbiam, dlatego, że przede wszystkim motywujemy młodzież do działania i inspirujemy własnym przykładem. Temat jest bardzo, bardzo fajny i myślę, że oczywiście jako sportowcy możemy oddać taki przykład, żeby przenieść doświadczenia z radzeniem sobie z porażkami na życie codziennemówi.

Posłuchaj Katrin Kargbo:

Posłuchaj Weroniki Nowakowskiej:


Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami spotkania w Nowym Sączu były Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, firma FAKRO oraz CityMotors Gdańsk.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"