Kultura, Z ostatniej chwili

Teatralna jesień w Starym Sączu. Rusza pierwszy konkurs! Zgarnij bilet

Opublikowano: 21 września, 2022 o 7:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

26 odsłona Jesiennego Festiwalu Teatralnego w tym roku będzie miała miejsce między 2 a 23 października. Festiwal po przeprowadzce z Nowego do Starego Sącza ma się dobrze czego dowodem jest bogaty program. Pierwszy spektakl zaplanowano już 2 października. Ostatnie bilety można nabyć TUTAJ a my startujemy z konkursami.

Mamy dla Was podwójny bilet na spektakl „Powiedzmy miłość”, który odbędzie się 5 października w Kinie Sokół. Aby go zdobyć należy udostępnić ten post na Facebooku, oznaczyć jedną osobę z którą chcielibyście się wybrać na spektakl i napisać dlaczego właśnie Wy 🙂 Komisja CKiS wybierze jedną osobę, która zgarnie podwójny bilet na spektakl w której główną rolę zagra m.in Joanna Koroniewska. Zaczynamy!!

Jeśli nie macie Facebooka to po prostu napiszcie do nas na kontakt@starosadeckie.info -dlaczego właśnie Wy 🙂

A poniżej prezentacja trzech pierwszych spektakli. Zobaczcie co nas czeka tej jesieni.

Fot. Bartosz Krupa. Warszawa 08.10.2021. Teatr Kamienica. „Metoda na wnuczka”

2.10. (niedziela) – godz. 16.00 i 19.00

Teatr KAMIENICA w Warszawie

Krzysztof Kędziora

METODA NA WNUCZKA

Opracowanie i reżyseria: Emilian KAMIŃSKI

Współpraca literacka: Andrzej LEŚNIEWSKI

Scenografia: Andrzej LEWCZUK

Asystentka reżysera: Olga RAWSKA

Obsada:

Aldona JANKOWSKA

Dorota KAMIŃSKA

Agnieszka WIELGOSZ

Robert ROZMUS

Marek SADOWSKI

Charyzmatyczne starsze panie są jak ogień i woda. Danuta (Aldona Jankowska), niepoprawna marzycielka, pomiędzy prezentacjami kosmicznie drogich garnków i ściereczek, gra w lotto zmotywowana fantazjami o podróży życia. Bożena (Dorota Kamińska) natomiast jest jak wino – im starsza tym… mocniejsza. Twardo stąpa po ziemi, choć jest absolutną fanką szybkiej jazdy na hulajnodze. Co się wydarzy, gdy w jednej chwili świat nieprzeciętnych seniorek zostanie wywrócony do góry nogami? Czy przyjacielowi z dawnych lat – Waldkowi (Robert Rozmus), uda się wyciągnąć damy z niezłych tarapatów? Podobno nie ma cwaniaka nad warszawiaka, ale gdy do akcji wkracza pełna kobiecych wdzięków, przebiegła Malwina (Agnieszka Wielgosz), wszystko się może zdarzyć. Do szalonego tańca z oszustami nieśmiało przygrywać będzie zakochany Mieczysław (Paweł Burczyk/ Marek Sadowski), bo doskonale wie „że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”….

„Metoda na wnuczka” w reżyserii Emiliana Kamińskiego to przezabawna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. Niecodzienna sztuka, w której wiek traktowany jest z przymrużeniem oka, a życie dojrzałych mieszkańców Warszawy, pokazane jest w pełnej palecie barw. Porządna dawka humoru, cięte riposty i lawina emocji, od których dosłownie kręcić się będzie nasza scena!

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Czas trwania spektaklu – 2 godz. z przerwą

Fot. Bartosz Krupa

3.10. (poniedziałek) – godz. 18.00

Teatr NSA w Nowym Sączu

Bogusław Schaeffer

TUTAM

Opracowanie i reżyseria: Janusz MICHALIK

Osoby:

ON = Głos M = Kelner – Janusz MICHALIK

ONA = Głos Ż = Kelnerka – Małgorzata SOWA

W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów muzycznych Jeana-Michela Jarre’a z płyt: „Sessions 2000” i „Geometry of Love”.

PREMIERA

Sztuka pisana przez Bogusława Schaeffera w 1991 r. w Salzburgu, Krakowie, Rabce, Florencji i Paryżu. To komedia, w której każdy z aktorów wciela się w dwie różne postaci, grając kelnera i kelnerkę w pewnej kawiarni oraz parę stałych bywalców lokalu. Tu i tam (stąd tytuł) toczą się rozmowy w krańcowo różnych tonacjach: poetyckiej i trywialnej, lirycznej i wulgarnej. Temat jest ten sam – miłość, życie. 

Bogusław Schaeffer obok kompozycji i muzykologii zajmował się także dramatopisarstwem. Napisał ponad 40 sztuk teatralnych (kilka z nich wyreżyserował), które zostały przetłumaczone na 17 języków. Dramatopisarstwo Schaeffera nawiązywało do muzycznej tematyki. Jego sztuki to teatralne partytury na wzór partytur muzycznych, w których autor snuje refleksje nad naturą teatru i aktorskiego przeobrażenia. Próbuje uchwycić wzajemne powiązania scenicznej prawdy i scenicznego fałszu, iluzji i deziluzji. Zajmuje go fenomen aktorstwa. Bada związki pomiędzy słowem dramatopisarza, a kreacją aktora, który pozostaje zawsze w dwuznacznej sytuacji – jako on sam i bohater.

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Czas trwania spektaklu – 1 godz. 15 min. bez przerwy

Fot. Jerzy Cebula

5.10. (środa) – godz. 17.00 i 20.30

Teatr KOMEDIA w Warszawie

Terence Frisby

POWIEDZMY MIŁOŚĆ

(Funny About Love)

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Tomasz DUTKIEWICZ

Scenografia: Wojciech STEFANIAK

Kostiumy: Tomasz DUTKIEWICZ

Obsada:

Joanna KORONIEWSKA

Marta WIERZBICKA

Mateusz BANASIUK / Mikołaj KRAWCZYK

Jan JANKOWSKI

To spektakl obowiązkowy dla wszystkich dojrzałych mężczyzn, którzy pragną rozstać się ze swoimi żonami i wymienić je na żony dużo młodsze.

To spektakl obowiązkowy dla wszystkich dojrzałych żon, którym się wydaje, że odejście męża do młodszej kobiety jest wydarzeniem rujnującym ich życie na zawsze. To spektakl obowiązkowy dla wszystkich młodych kobiet, które chcą się związać z mężczyznami, którzy opuszczają dla nich swoje dojrzałe żony. To spektakl obowiązkowy dla wszystkich młodych mężczyzn, których żony opuszczają ich dla mężczyzn dojrzałych i znacznie majętniejszych. I wreszcie przede wszystkim to spektakl obowiązkowy dla wszystkich, którzy lubią inteligentną rozrywkę, serwującą rozbrajający humor, oparty na wnikliwych życiowych obserwacjach.

„Powiedzmy miłość” to prawie romantyczna gorzka komedia, w której każdy z nas odnajdzie siebie w postaci jednego z bohaterów. Albo nawet kilku na raz…

Gwiazdorska obsada i zawrotnie przewrotna historia.

I pamiętajcie, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni…

Spektakl dla widzów od 15 roku życia.

Czas trwania spektaklu – 2 godz. 10 min. z przerwą

la widzów od 15 roku życia.

Fot. Olaf Tryzna

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"