Edukacja, Wydarzenia, Z ostatniej chwili
W Starym Sączu wysiano łąkę dla pszczół! Wspólna akcja szkół i seniorów
Wczoraj (18 czerwca) w Starym Sączu zainaugurowano II edycję projektu edukacyjnego Małopolska Przyjazna Pszczołom. Partnerami projektu zostali uczniowie z 3 szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej im. 1. Pułku Strzelców Podhalańskich w Gaboniu i Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu a także Fundacja Rozwoju Sądecczyzny, Gmina Stary Sącz i seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
–Wspólnie z młodzieżą i seniorami będziemy promować zasiewanie naszych łąk i ogrodów roślinami miododajnymi. W 10 gminach obsiejemy 16 hektarów, powstaną 3 filmy edukacyjne, leksykon roślin miododajnych –mówił Łukasz Salwarowski ze stowarzyszenia Manko -Zapraszamy do konkursu Małopolanie Przyjaźni Pszczołom. Wysyłajcie do nas zdjęcia waszych działek, ogródków i balkonów z roślinami miodajnymi i wygrywajcie nagrody.
Zdjęcia należy wysyłać na adres mailowy: konkurs@manko.pl
Patronem Honorowym projektu jest pani Marta Mordarska, Przewodnicząca Komisji Polityki Pro-rodzinnej i Społecznej, Radna Województwa Małopolskiego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Posłuchaj wiceburmistrza Kazimierza Gizickiego.
Rola pszczół miodnych w zapylaniu roślin staje się bowiem coraz bardziej dominująca, ponieważ z powodu powszechnej chemizacji rolnictwa i dużego zanieczyszczenia środowiska zastraszająco szybko ubywa dzikich zapylaczy roślin – pszczół samotnic i trzmieli. Pszczoły miodne w tych warunkach też są zagrożone. Od pszczół zależy życie na ziemi. To one zapylają znaczną część roślin, które spożywamy. Są także odpowiedzialne za utrzymanie bioróżnorodności w przyrodzie.
We własnym zakresie warto zadbać o ich obecność i ochronę na naszych polach i w naszych ogrodach. W bierny sposób możemy to robić nie niszcząc gniazd i nie wyrywając roślin stanowiących dla nich pokarm.
Ochrona czynna może polegać na zakładaniu budek, w których owady mogą się zagnieździć, sianiu roślin miododajnych, dbaniu o miedze i zadrzewienia śródpolne, bo pomagając tym owadom – pomagamy sobie.
WOŚP zagra w Starym Sączu. PROGRAM!
Wielki pożar w centrum miasta Nowego Sącza
Ślizgawka w hali lodowej w Krynicy-Zdroju zaprasza
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm