Info z rejonu, Z ostatniej chwili
Wielkie otwarcie ośrodka turystycznego PKL na Górze Parkowej
Jubileuszowy tort, piękne damy czy dostojni panowie -w wielkim stylu dokonano otwarcia zmodernizowanego ośrodka Polskich Kolei Linowych na Górze Parkowej, która olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. Przez cały weekend na turystów czekały retro atrakcje i wspaniała zabawa. Podróż na Górę Parkową historycznym wagonem to magiczny sposób, by przenieść się w czasie aż do lat 30. XX wieku.
Goście odwiedzający ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych na Górze Parkowej przez cały weekend mogli wziąć udział w wielkim otwarciu, podczas którego nie zabrakło specjalnie przygotowanych na tę okazję retro atrakcji.
– To historyczna chwila i pierwszy wspólny przejazd odrestaurowanym wagonem kolei linowo-terenowej na Górę Parkową. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Góra Parkowa olśniewa historią– mówił podczas pierwszego dnia otwarcia Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.
Podczas uroczystego otwarcia na gości – którzy w sobotę jako pierwsi dotarli na wzniesienie – czekał uroczysty i jubileuszowy tort. W trakcie całego weekendu wielkiego otwarcia turyści odwiedzający ośrodek mogli skosztować dań i wziąć udział w degustacji potraw z lat 30. XX wieku w pięknych aranżacjach wnętrz Parkowej Restauracji, która nawiązuje do eleganckiego stylu art dece. Wzniesienie jeszcze bardziej zachwyca stylem retro i przenosi w sentymentalną podróż, zwłaszcza że na Górze Parkowej spotkać można było damy oraz szykownych panów w modnej stylizacji retro, którzy chętnie opowiadali o historii tego niezwykłego miejsca, zrealizowanej modernizacji. Goście przez cały weekend mogli posłuchać występów znakomitych artystów, którzy prezentowali utwory z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth.
Góra Parkowa oraz Krynica-Zdrój od zawsze uznawane były za bardzo prestiżowe miejsca, cieszące się ogromną popularnością.
– Krynica Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. To tutaj pod Górą Parkową ma swoje źródło większość cenionych krynickich wód mineralnych. To właśnie to miasto było jedną z kolebek polskich sportów zimowych. To do Krynicy zjeżdżały osobistości z pierwszych stron gazet. To w końcu tutaj od 1937 roku kolej linowo-terenowa wyjeżdża na szczyt Góry Parkowej w sercu Parku Zdrojowego, niezwykłego miejsca, w którym ponad dwa wieki temu posadzono ponad 200 gatunków drzew z całego świata. Historyczny wymiar kolei na Górę Parkową był powodem, by przeprowadzić modernizację ośrodka i zaprezentować na nowo to niesamowite miejsce wszystkim turystom odwiedzającym Krynicę-Zdrój. Wszystkie obiekty zarówno w stacji dolnej i górnej jak również same wagony kolei zostały odrestaurowane pod czujnym okiem konserwatora zabytków, tak by zachować klimat i styl dwudziestolecia międzywojennego– mówi Andrzej Moskal, dyrektor marketingu PKL.
Wysoka aktywność mieszkańców Sądecczyzny. Nanieśli na KMZB ponad 5 tysięcy zgłoszeń
Olimpiada Wiedzy Psychologicznej
Śp Wanda Pasiut, Cyganowice
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm